↑ Tilbage til Om CIMT

Medarbejdere

Nedenfor ses oversigt over stabs- og projektmedarbejdere på OUH og SDU, som indgår i CIMTs arbejde. For at læse om de mange forskere tilknyttet CIMT, se venligst forskningssiderne her på sitet.

 

Henvendelser til CIMT kan ske enten direkte til en af vores konsulenter nedenfor eller til info@cimt.dk

 

Medarbejdere fra OUHs Innovations-
enhed

 

Medarbejdere fra OUHs MTV-enhed

 

Medarbejdere fra Syddansk Universitet

 
WEB-IMG_1863---Til-OUH-website2

Tessa Lind Gjødesen
Innovationschef på OUH, ph.d., MPM

(+45) 2916 0324
tlg@rsyd.dk

Kristian Kidholm
Chefkonsulent, lektor, Samfundsvidenskabelig forskningsleder i CIMT

(+45) 3058 6477
kristian.kidholm@rsyd.dk

uffe-kock-wiil-2016

Uffe Kock Wiil
Professor, Teknisk forskningsleder i CIMT
Mærsk Mc-Kinney Møller Instituttet

ukwiil@mmmi.sdu.dk

Jane Clemensen (sort jakke3) Jane Clemensen
Lektor, Sundheds-videnskabelig forskningsleder i CIMT

(+45) 3057 6717
Jane.clemensen@rsyd.dk
 Anne Mette Ølholm (2)

Anne Mette Ølholm
MTV-konsulent, Projektleder

(+45) 3046 0895
anne.mette.oelholm@rsyd.dk

 

Conny Heidtmann
Cand.scient.san., Projekt koordinator
SDU Sundhedsteknologi, Mærsk Mc-Kinney Møller Instituttet

(+45) 2058 5132
cohe@mmmi.sdu.dk

Claus Duedal Pedersen
Chefkonsulent

(+45) 2115 3578
cdp@rsyd.dk

 Iben Fasterholdt Iben Fasterholdt
Ph.d.-studerende, MTV-konsulent

(+45) 2979 6704
iben.fasterholdt@rsyd.dk

 Thomas Schmidt (2)

Thomas Schmidt
Post.Doc, Ansat i Patient@Home-projektet ACQUIRE-HF.
Mærsk Mc-Kinney Møller Instituttet

schmidt@mmmi.sdu.dk

HIMSS Turkey 2014 - Day 1 Christian Tvede
Innovationskonsulent

(+45) 2423 2498
christian.tvede@rsyd.dk

 HIMSS Turkey 2014 - Day 1 Janne Buck Christensen
MTV-konsulent, AC-fuldmægtig

(+45) 2115 7997
janne.christensen@rsyd.dk

   

Emilie Nielsen (2)

Emilie Nielsen
Innovationskonsulent

(+45) 2466 9245
Emilie.Nielsen@rsyd.dk

Lise Kvistgaard Jensen Lise Kvistgaard Jensen
Innovationskonsulent

(+45) 2133 3517
lise.kvistgaard.jensen@rsyd.dk

   
Eva Lund Eva Lund
Innovationskonsulent

(+45) 6088 1811
eva.lund@rsyd.dk

Maja Kjær Rasmussen (1)

Maja Kjær Rasmussen
MTV-konsulent, AC-fuldmægtig

(+45) 23 60 46 69
Maja.Kjaer.Rasmussen@rsyd.dk

   
HIMSS Turkey 2014 - Day 1

Henrik Gaunsbæk
Innovationskonsulent

(+45) 3058 8342
henrik.gaunsbaek@rsyd.dk

Orlov fra 1.9.17 – 31.8.18

Mette Bøg Horup (2)

Mette Frydensbjerg Bøg
MTV-konsulent, AC-fuldmægtig

(+45) 2446 0772
mette.bog@rsyd.dk

Barsel til august 2017

   
Kathrine Rayce_08202 2 Kathrine Rayce
Ph.D.-studerende

(+45) 2925 0807
kathrine.rayce@rsyd.dk

 Tue Kjølhede (2) Tue Kjølhede
MTV-Konsulent

(+45) 5152 6692
tue.kjolhede@rsyd.dk

   
HIMSS Turkey 2014 - Day 1 Lea Bohn
Innovationskonsulent

(+45) 5164 0948
lea.bohn@rsyd.dk

 

Anne Lee
MTV-konsulent, AC-fuldmægtig

 

(+45)
anne.lee@rsyd.dk

   

XX XX
Innovationskonsulent, CoLab Odense

(+45)
XXXX@rsyd.dk

       
OUH Personale 2 Lisbeth Jørgensen
Innovationskonsulent

(+45) 3055 5137
lij@rsyd.dk

       
Marie-Louise Krogh (4) Marie-Louise Krogh
Innovationskonsulent

(+45) 5055 8485

Marie.Louise.Krogh@rsyd.dk

       
HIMSS Turkey 2014 - Day 1

Mette Atipei Craggs
Innovationskonsulent

(+45) 2916 0860
mac@rsyd.dk

Barselsorlov til primo 2018

       
Mette Damkjær Syse (3) Mette Damkjær Syse
Daglig leder, CoLab Odense

(+45) 6130 9919
mette.syse@rsyd.dk

       
Mette Marie Skjøth (1)

Mette Maria Skjøth
Innovationskonsulent

(+45) 2057 5043
Mette.Maria.Skjoeth@rsyd.dk

50% af Mette Marias tid er dedikeret til at styrke arbejdet med sundhed og innovation ved Erhvervsakademiet Lillebælt i Odense.

 

       

Rikke Lyngholm (3)

Rikke Lyngholm Hansen-Christensen
Innovationskonsulent

(+45) 2462 9727)
rikke.lyngholm@rsyd.dk

Barsel til medio 2018

       
Signe Daugbjerg
Innovationskonsulent, ph.d.
Research and evaluation, EU projects

(+45) 6063 8814
dausigne@gmail.com

       
           

Studentermed-hjælpere i CIMT (OUH)

         
Thea Damkjær Syse (1)

Thea Damkjær Syse
Studentermedhjælper

(+45) 2849 4412
Thea.syse@rsyd.dk

På studieophold i Bruxelles, august 2017-januar 2018

Line Thomsen (1) Line Thomsen
Studentermedhjælper

(+45) 2336 5068
line.thomsen@rsyd.dk

   
Camilla Stryhn

Camilla Stryhn
Studentermedhjælper

(+45) 2361 2333
camilla.stryhn@rsyd.dk

Søren Lange Nielsen
Studentermedhjælper

(+45) 2912 0917
sln@rsyd.dk

   

 

 

Permanent link til denne artikel: http://cimt.dk/om-cimt/medarbejdere/